| AdrenalinTm a întrebat:

O parere despre procesor Intel® E3-1276 v3 in mod desktop?

Răspuns Câştigător
| UPCTest a răspuns:

Quad-Core: "Haswell" • Taktfrequenz: 3. 60GHz, Turbo: 4. 00GHz • TDP: 84W • Fertigung: 22nm • Interface: DMI, 5GT/s • L2-Cache: 4x 256kB • L3-Cache: 8MB shared • Stepping: C0 • Grafik: Intel HD Graphics P4600, 350-1250MHz, max. 3 Displays • PCIe-Lanes: 16x PCIe 3.0 • Sockel: 1150, max. 1 CPU • Memory Controller: Dual Channel PC3-12800U (DDR3-1600), 25.6GB/s, max. 32GB, ECC-Unterstützung • Features: SSE4.1, SSE4.2, AVX2, Turbo Boost 2.0, vPro, Hyper-Threading, VT-x EPT, VT-d, Intel 64, Idle States, EIST, Thermal Monitoring, Fast Memory Access, Flex Memory Access, IPT, AES-NI, Secure Key, TXT, XD Bit, Anti Theft, Clear Video HD, InTru 3D • de pe un site german cuvintele care nu le intelegi poti sa mi le zici, e unul bun pretul este destul de mic in comparatie cu ce ofera, in testele de benchmark s-a dovedit a fi foarte bun http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E3-1276+v3+%40+3.60GHz

| AdrenalinTm explică (pentru UPCTest):

De cand am pus intrebarea astalaughing l-am si cumparat deja si testat sunt extrem de multumit mersi pentru efort
nu eram sigur daca o sa il suporte placa de baza fiind un xeonn pe socket 1150
anumite plci nu suporta alt tip de procesore de aia aveam dubii
mersi pentru efort

| UPCTest a răspuns (pentru AdrenalinTm):

laughing npc