| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

O sursa de 250 W ar ducetonguerocesor AMD ATHLON 4200+ X2 2,2 GHZ,Placa video saphire radeon hd 7750, 2GB RAM?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu,sursa e prea slaba. Pentru 7750 ai nevoie de cel putin 400 w.

| hp8510p a răspuns:

Cum a zis si PatrickStar, doar pentru placa video iti trebuie 400w

| EU19 a răspuns:

Sa nici nu iti faci sperante in privinta asta.Placile video de la AMD mananca la greu energie.Nu stiu restul componentelor.Ti sa recomandat 400, da e ok dar de ce nu 500? Un plus de siguranta conteaza foarte mult. Daca e prea slaba sursa risti sa defectezi componentele Pc-ului.