| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Oare pot sa leg un computer de un laptop, gen un computer cer i trebuie monitor si un laptop

laptopul sa aiba procesorul lui si computerul sa aiba pe al lui, si monitorl computerului sa fie cel de la laptop?

oare se poate? daca da, cum?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca ai iesire video la laptop (iesire suplimentara decat cea care merge la ecranul lui). Iti trebuie un comutator (switch) KVM: http://www.cel.ro/......h_uri-kvm/

| Pikachu1984 a răspuns:

Nu merge. Ca sa poți reda o imagine pe o sursa (in cazul tau display laptop), acea sursa trebuie sa aibă o intrare pentru Imagine (gen, AV, HDMI, DisplayPort, VGA). Laptopul are aceste porturi, dar numai pentru ieșire (sa poți face dual screen/split screen, pe un monitor extern).