| DyaNa1337 a întrebat:

Ok deci, problema este in felul urmator, eu sunt din provincie, in 2 saptamani ma mut in bucuresti caci merg la facultate, ei bine vreau sa iau cu mine si laptopul, sau chiar pc-ul, problema intervine aici, vreau sa imi pun si internet, mentionez ca nu prea ma pricep la dispozitivele de pc, insa am vazut la tv, parca, o reclama cu un fel de stick care se baga in usb si cu care poti avea internet. sincer nu ma intereseaza viteza netului, macar cat sa-mi permita sa stau pe mes si sa ma uit pe youtube si pe alte siteuri (adica sa se incarce pagina relativ repede), cei care va pricepeti imi puteti da mai multe detalii? + un pret, sau un link cu pret/imagine/detalii. multumesc

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.orange.ro/abonamente-date/abo-internet-nelimitat-ro.html. Uite aici, desi eu nu recomand netul wireless datorita vitezei mici.Recomand sa bagati internet wired si un router astfel incat sa aveti acces la internet mai multe persoane si platiti un singur abonament. Sper ca te-am ajutat.Bafta la facultate

| Cretaker a răspuns:

Lol, iei unitatea cu tine la facultate?

That won't work too well, bro...

| DyaNa1337 explică:

@cretaker esti prost mei? laughing o iau la bucuresti unde ma mut, tu cand te muti nu iti iei lucrurile cu tine? e ca si cum mas muta in alt oras, doar nu iau unitatea la cursuri, vai ce idiot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu ce ai stabilit, dar dacă stai la cămin, te sfătuiesc să foloseşti internetul de acolo, având o viteză f. bună şi vei fi conectată la reţeaua din care fac parte studenţii din campus. Ar trebui să plăteşti doar o mică taxă la începutul anului.
Dacă vrei internet wireless (cu stick), s-ar putea să te enerveze viteza pe youtube aşteptând chiar şi >10 min să vezi un clip în întregime, valabil pentru orice firmă. Plus că ai şi limită de download.
Şi ia-ţi P. C.-ul în primul rând, e mai util şi lejer, mai ales că stai acolo un an întreg.

| cosmon a răspuns:

Iati stick de la RDS, poti sa il iai cu tine oriunde, chiar daca te muti, si totodata are trefic nelimitat, platesti doar abonamentul si stai cat vrei! Fara sa platesti nimic in plus.

| mihaibrasov a răspuns:

Viteza la stickuri wireless e praf. Daca vei sta in camin fii sigura ca o sa ai net prin cablu acolo oferit de camin si la tarif destul de mic.