| anonim_4396 a întrebat:

OTI2013/CIA2013 (Olimpiada de TIC) etapa locala: care este structura subiectelor anul acesta pentru clasa a IX-a? Se vorbeste despre introducere probei "Proiect", care va fi tema proiectului (faza locala)?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Salutare!
Am participat si eu miercuri. La proba practica e ca de obicei, word. La proiect am primit mai multe documente word cu tone de informatii din domeniul chimiei si multe poze.

Tema proiectelor pentru toate clasele, petru toate fazele este "Timp si spatiu". Eu nu sunt a 9-a, dar la colegiul meu cei de a 9-a au avut de facut un filmulet folosind o parte din acele poze si folosindu-se de informatiile din acele documente, despre evolutia chimiei/fizicii/alte stiinte/plante/animale etc. in decursul timpului.

La clasele a 10-a se accepta orice de la video la pagina html si prezentare powerpoint.

Succes!

| anonim_4396 explică (pentru PopAdrian):

Mulțumesc de răspuns! Ce program au avut la dispoziție pentru crearea filmulețului?

| PopAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Windows Movie Maker, care de obicei se mai preda odata cu aplicatiile Windows.

| anonim_4396 explică (pentru PopAdrian):

Mulțumesc!