| Xscape a întrebat:

Părinţii mei vor să-mi cumpere un Laptop HP, de la un amanet din Carrefour. Acest laptop are componente foarte bune. Un procesor AMD Dual Core de 2. 7Ghz, placă video dedicată de 512MB, DVD-R, HDD 500GB. Problema este că, este de la amanet. Laptopul este într-o stare impecabilă, are şi folie pe taste, deci, nu a fost folosit mai deloc! Are garanţie 12 luni ( 1 an ), am întrebat de domnul de acolo care le vinde, cam cât a fost folosit şi a zis că nu crede că a fost folosit nici măcar o săptămână. Aş vrea să aud şi părerile voastre despre laptopurile de la ament, poate ăti luat şi dvs. un laptop asa de la amanet, cum a funcţionat pe parcusrs, sau, mai ştiu eu.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fiul meu si-a luat unul, acum 3 ani si merge foarte bine. Singura chestie care nu prea mergea, la inceput, a fost bateria. I-a pus una noua, originala, iar acum merge perfect.

| al3xander a răspuns:

Pai daca are garantie un an eu zic ca nu este vreo problema insa latopul nu este cine stie ce, adica procesorul este bunicel si placa video sa zicem ca e buna, insa acum laptopurile au placi video in general de 1024 sau chiar de 2048 MB, dedicata ma refer.

| Gabi05 a răspuns:

Laptopul ala nu are componente bune.Nu merita sa cumperi un asemenea laptop.
Cat despre amanet, atata timp cat e functional/fara zgarieturi, merge sa il cumperi