| DarkShina5566 a întrebat:

Pc-ul meu merge destul de bine dar in ultima vreme cand il deschid se aude un huruit de la unitate si nu stiu ce are.Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Daca se aude un huruit trebuie sa depistezi care cooler e de vina cel de la procesor sau cel de la sursa. demontezi capacul inainte de pornire si depisteaza cauza. curata coolerele de praf si le pui cite o picatura de ulei folosit in mecanica fina.dac nu ai mai pus ulei niciodata, dezlipesti eticheta care este lipira la mijlocul coolerului sub ea se afla un dop cauciuc il indepartezi pui o picatura ulei si il pui la loc. Iti sugerez sa nu il lasi asa pentru ca vor aparea probleme mai mari.

| eusix a răspuns:

Daca e doar cand porneste nu are nimic caci e coolerul care nu face dfecat sa iti raceasca unitatea si sa o pregateasca pentru funcinarewinking