| Rares1997 a întrebat:

Pe acest calculator http://www.altex.ro/......6570-linux ar merge Fifa 13, 14 PES 13, 14 GTA 4, Leauge Of Legends? As vrea sa imi mai spuneti niste jocuri care ar merge.Chiar daca nu am monitor LED sau LCD

7 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Configuratia cu pricina este una FOARTE proasta, pe care nu te vei putea juca nimic, este foarte slaba.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/
Ce avantaje ai? Ai o placa video pentru jocuri cu MULT mai buna, ai 4GB ram, ai un super HDD de 500GB si tot ce poti sa-ti doresti.
Alte avantaje? La MediaDOT ansamblarea PC-ului este total GRATIS. De asemenea, poti profita si ar trebui s-o faci, tot GRATIS, de update de bios la placa de baza.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| Trollerul a răspuns:

Ce intrebare stupida ai reusit sa pui =]]], doar cand te uiti al procesor iti dai seama ca merge orice joc posibil, nu o sa mai ai probleme cu jocurile vreo 8 ani amice, si placa video este foarte buna, Valiqu3 e ca'am nestiutor straight face...

| Rares1997 explică (pentru Trollerul):

Dar merg toate jocurile chiar daca am monitor tub adica nu LCD sau LED? dar o sa imi cumpar mai incolo.

| Alexandrumrz a răspuns:

Fara windows nu dar se poate si este usor sa schimbi linux cu windows ambele au acelasi sitem logic si acele jocuri o sa mearga mai mult decat perfect

| Rares1997 explică (pentru Alexandrumrz):

Pai o sa schimb normal ca o sa imi pun windows dar merg jocurile si fara monitor LED sau LCD?

| VaLiqu3 a răspuns:

Eu cred ca da, pe low...are placa video slaba

| Rares1997 explică (pentru VaLiqu3):

PC asta are placa video slaba?