| KiOpTK a întrebat:

Pe ce televizoare pot proiecta ecranul telefonului pe televizor?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie un smartphone cu functia de mirroring ( oglindire ecran) si televizorul trebuie sa fie de tip Smart Tv, de obicei doar acestea au functia de Screen Share sau Screen Mirroring.
Daca nu detii un Smart Tv poti sa il transformi pe actualul intr-unul folosind un dispozitiv ieftin ca Chromecast. Chromecast este un mic gadget care se conecteaza prin HDMI la televizor si se alimenteaza la portul USB al televizorului sau la o priza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-l proiectezi? adica sa-l arunci spre el sau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice smart tv

| Avocatu2004 a răspuns:

Trebuie televizor Smart și telefon cu opțiunea Screen Mirroring

| frumiiana a răspuns:

Panasonic!