| warGamer a întrebat:

Pe laptop cand descarc am viteza doar de 9 k/s cine ma poate ajuta sa o maresc pe calculator scot cu 700 k/s si la laptop unde am Windows 7 scot doar cu 9 Dau funda pentru raspunsul sau link-ul care ma ajuta.

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, daca esti conectat prin wifi pot fi mai multe cauze: un driver incompatibil cu placa ta de retea (cauta altul sau lasa windowsul sa il gaseasca), placa wifi a laptopului defecta, routerul defect, setare defectuoasa la router. Daca esti conectat prin cablu cele mai mari sanse sunt ca el sa fie defect (intrerupt, mufe uzate) sau tot ca placa de retea sa fie defecta sau cu driver incompatibil. Verifica cablul punandu-l pe cel de la desktop si vezi daca ai aceeasi viteza ca sa elimini varianta "cablu defect/placa retea". Bafta!