| alexandru12cosmin a întrebat:

Ieri mi-am achizitionat un laptop nou si am observat ca am o viteza de download mica.Am folosit apoi cablul de la calculator si totul mergea fix la fel ca inainte.In timp ce pe calculator downlodez prin fir cu 10-11mb/s,pe laptop descarc cu maxim 3 mb/s.
Ma puteti ajuta va rog!

Răspuns Câştigător
| SpRiTeHeadShoT a răspuns:

Conteaza placa de retea.

| alexandru12cosmin explică (pentru SpRiTeHeadShoT):

Pa am incercat(adica prin fir, nu?)

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pe laptop fiind prin?

| alexandru12cosmin explică (pentru K0sti):

Pa pe laptop am ncercat si prin wifi si prin firul de la pc

| K0sti a răspuns (pentru alexandru12cosmin):

Asa si tu te astepti ca sa ai aceeasi viteza si pe fir si pe wireless? Ca nu inteleg! Asta un aspect, apoi mai conteaza si de unde si ce downloadezi! Comparatiile se fac exact in acelasi conditii, daca vrei sa tragi concluzii!

| alexandru12cosmin explică (pentru K0sti):

Pai si pe fir imi merge la fel si am incercat cu exact aceleasi chestii

| K0sti a răspuns (pentru alexandru12cosmin):

Ma indoiesc, nu are motiv!

| alexandru12cosmin explică (pentru K0sti):

Pai la asta m-am gandit si eu, dar am zis ca, nu stiu, poate e vreun motiv de soft sau ceva.