| pelivanvasil a întrebat:

Pe tableta merge sa pun net ca la calculator cu modemul ala mare de la romtelecom si cu cablu care se conecteaza la pc? sau daca nu cum

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pe tableta te conectezi prin wi-fi si deci trebuie sa ai wireless in casa. In cazul tau iti trebuie router care arata asa
http://images7.bizoo.eu/......746317.jpg
SAU cumperi o cheita de la Vodafone, Orange, cosmote cu internet pe ea.

| Eli2000 a răspuns:

Pentru router ai nevoie de wireless. Depinde de tableta pe care o ai, dar a mea imi permite sa bag un fel de SIM(ca la telefon), numit microsim, cu abonament de net.

| grierosuandrei a răspuns:

Pentru tableta trebuie sa ai Wireless care costa cam 100 lei

| Csenon a răspuns:

de obicei talbetele au wirelles poti face o retea sau daca nu are wirelles exista modem special pentru tableta