| anonim_4396 a întrebat:

Pe telefoanele/tabletele cu Windows merg jucate pe ele jocuri gen Cs16 ca pe pc?

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

In principiu e o diferenta foarte mare intre telefoanele si tabletele cu Windows. Conteaza foarte mult sa fie x86 (telefoanele sunt ARM de obicei) si Windowsul sa suporte aplicatii native (nu doar cele din Windows Store).

Raspunsul "simplu" ar fi ca pe aproape toate tabletele cu Windows 8 sau 10 merge CS (eu am LoL pe a mea), si sunt sanse sa mearga si pe unele telefoane mai noi.

| rem1x70 a răspuns:

Cea mai proastă întrebare pe care am auzit-o vreodată. Tehnologia a evoluat destul de mult dar nici chiar să te poți juca pe telefon jocuri de alea. Evident că există fel şi fel de jocuri similare cu CS poate chiar mult mai şmechere (îți pot recomanda dacă vrei pentru că le-am jucat pe toate). Dacă se putea să te joci pe windows mobile jocuri de alea, fii tu sigur că o făceam eu înaintea ta pentru că windows phone-ul este un rahat de sistem de operare. Stai liniştit că dacă apare vreun joc şmecher, apare mai întâi pentru Android sau IOS

| OmulTalentat a răspuns:

Nu