| Vectra1 a întrebat:

Pe un pc cu 2gb ram, placa video 8600 gm si dual core / ce windows sa instalez XP sau 7 (daca 7 as vrea sa stiu si care... ultimate, proffesional etc ) Dau funda

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti instala windows 7 home premium sau professional pe 32 bit pentru ca au un consum mai mic de RAM decat ultimate.

XP-ul este depasit.

| OnuOnulică a răspuns:

Windows 7 ultimate.

| gelu1970 a răspuns:

home basic sau home premium
indiferent care il alegi, sa fie de 32 bit

| CPAElites a răspuns:

Windows 8.1

| Gonrax a răspuns:

Windows 7 e mai bun.
Si ti-l pui pe care vor muschii tai.

| EnvyU a răspuns:

Daca ti-ai mai lua inca 2 giga ram ti-as recomanda windows 7, dar asa iti recomand windows xp. Windows 7 are nevoie de 1 giga ram doar pentru el, deci 1 giga ram nu ii poti accesa si vei ramane doar cu 1 giga sa faci ce vrei cu ei. windows xp cere cam 512 maxim.

| n1n1o a răspuns:

Sal, windows 10

| Raymond1607 a răspuns:

Depinde cat de mult soliciti calculatorul. Daca incerci sa rulezi cele mai moderne jocuri pentru calculatorul tau, va fi nevoie sa pastrezi cat mai multi rami. In acest caz iti recomand Windows XP Service pack 2.