| maniacutz2003 a întrebat:

Pentium 4 sau dual core? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Dual core, pentru ca din cate stiu pentium 4 are doar un singur nucleu si este mult mai vechi, dual core fiind mai nou si avand doua nuclee + posibil ca inca 2 threduri este mult mai bun.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dual Core pentru că e mai nou și mai bun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dual core.

| DryIce a răspuns:

Sa zicem 2k speed pe nucleu : 1 nucleu = 2k (pentium4); dual core 2 nuclee = 2k*2=4k. i7 8 nuclee = 2k*8=16000. Intrebari?

| maniacutz2003 explică (pentru DryIce):

M-ai dat peste cap dar mersi, nu stiu la care sa dau funda, toate sunt la fel, dau la primul raspuns.

| CPAElites a răspuns (pentru DryIce):

Nu se aduna ghz de la fiecare!
Daca un cal la caruta prinde maxim 30km pe ora atunci 8 cai prinde 240 km la ora?

"i7 8 nuclee" un i7 poate sa aiba si 2 nuclee!

| DryIce a răspuns (pentru CPAElites):

Wut? Tu ai habar de calculatoare macar? laughing omg dude cauta pe google si vezi cum sta treba. laughing apreciez tentativa ta de trolingwinking a fost buna

| K0sti a răspuns (pentru DryIce):

Eu zic sa cauti tu, CPAElites a raspuns corect! Razi tu, da nu prea e rasul tau...

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Pentium 4 e invechit. Un dual core e mult mai bun la orice capitol.