| WWEady a întrebat:

Pentru a alimenta un HDD WD SATA 3 la placa de baza sata 2 imi trebuie acest component http://www.emag.ro/......-m--p41841 sau alimentarea vine direct de la sursa

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ce sursa ai? e atat de veche icnat s anul fie cu sata pe fir? La sursele foarte vechi ai nevoie de asa ceva, daca e mai noua, vin cu ce au nevoie. Ce sursa ai ca sa iti raspund cu precizie

| WWEady explică (pentru sltlp):

Mi-ai dat destule detalii multumesc

| WWEady explică (pentru sltlp):

EU de fapt mi-am cumparat o carcasa cu tot cu sursa si nu stiam sunt incepator

| WWEady explică (pentru sltlp):

Adica pardon urmeaza sa-mi cumpar

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Pai ca idee, daca nu ai cumparat, achizitioneaza sursa de calitate. daca vrei o configuratie, poti cere o parerehappy

| Arthur a răspuns:

Cablul negru este minusul ( masa ) şi vine direct de la sursă.

| Gas a răspuns:

Daca mai ai un alt hdd care foloseste deja mufa neagra care vine deja din sursa pentru hdd atunci ai nevoie de adaptorul de care zici tu, daca nu, folosesteo pe cea de la sursa.