| greatLOL a întrebat:

Pentru a pune o aplicatie cu SD DATA trebuie ca Galaxy S3 sa fie root-at? Ca nu mi-l ia indiferent daca pun pe memorie interna sau memorie externa.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Desigur, este necesar sa se faca root la dispozitiv.

***Raspuns editat pentru a cuprinde intrebarea de mai jos.***

Root-ul si schimbarea ROM-ului sunt interventii asupra software-ului telefonului, iar in conditiile de acordare a garantiei este precizat ca interventiile asupra software-ului telefonului duc la pierderea garantiei.

| greatLOL explică (pentru Ronnix):

Si daca il rootez pierd garantia?