| Cristian_David_1994_i8bq a întrebat:

Pentru a vedea un film 3D pe un Panasonic 3D conectat la pc prin cablu HDMI am nevoie de ochelari diferiti in functie de film sau pot folosi cei primiti cadou la cumpararea LED-ului?
Am incercat prin diferite playere si diferite formate de filme insa nu se vad bine deloc.

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Pai, tinand cont ca il scoti din pc, iti trebuie ochelari 3d cumparati special pentru placa video din pcul tau.

Asta daca nu ai active 3d, si anume sa creeze televizorul un film 3d dintr-unul 2d.

Practic placa video iti trimite un semnal 3d, dar nu este compatibil cu semnalul ochelarilor pentru ca ochelarii sunt pentru televizor.

| Lazar_Alexandru_1988 a răspuns:

Ia filme blu-ray in format.iso. Le montezi cu daemontools si le deschizi cu powerdvd 12. Toate filmele 3D se vad cu ochelarii tv-ului.

| Lazar_Alexandru_1988 a răspuns:

Seby90, esti prost rau. mai bine taceai. de unde *** ai scos-o p'aia cu semnalul? laughing ochelari 3d pentru placa video laughing si 2d-3d se numeste conversie, nu active 3d.

| Lazar_Alexandru_1988 a răspuns:

Seby90, esti varza. unde dr ai auzit tu de ochelari 3d pentru placa video? nu mai vbi, frate, daca nu stii.
Cristian, incearca sa activezi stereoscopic 3D din setarile placii video. Nu te mai lua dupa toti nestiutorii big grin Placa video nu are legatura cu ochelarii 3D.

| Cristian_David_1994_i8bq explică (pentru Lazar_Alexandru_1988):

Nu gasesc nimic legat de stereoscopic 3D in setarile placii, doar ceva cu 3D gaming pana mea.
Am luat avatar in format.iso si am deschis cu TotalMedia Theatre 5 insa cu ochelarii pe ochi sau fara e acelasi lucru, nu se schimba absolut nimic.