| Default01 a întrebat:

Pentru acest aparat cand intru in Meniu care este functia care pe prim plan subiectul e normal si fundalul incetosat? Funda

http://www.emag.ro/......EKNF7BBBM/

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Efectul acela numit DOF in general se obtine pe aparate de tip DSLR cu obiective dedicate.

La L120 nu o sa poti obtine mare lucru decat poate cu ceva zoom, dar mare grija sa tii mana ferma pentru ca orice vibratie se vede in fotografie.
Poti sa-l lasi pe AUTO si sa dai tu zoom cam 1/4 din cursa si sa incadrezi dupa cum vrei sau il poti pune pe modul close up si o sa mareasca singur focalul. happy

| Default01 explică (pentru virusake):

Multumesc. Iti dau imediat funda, dar mai am o intrebare: acest aparat nu este profesional nu? Nici macar semi nu cred ca e. thinking

| virusake a răspuns (pentru Default01):

Aparatele semi-profesionale sunt catalogate cele in jur de 1000-1500 euro, de exemplu de la Nikon D300(S) din generatia trecuta sau D7000 din generatia actuala.

La L120 nu se pune problema de asa ceva, este un aparat de concedii, pentru folosire ocazionala si cu performante mediocre, dar la pretul lui este un aparat bun.