| Radeas1 a întrebat:

Pentru cei care vor un antivirus cu licenţă pe gratis : Avira Premium e gratis nelimitat împreună cu Firewall. Dacă sunteţi deştepti şi ciţi ce spun eu, o să vă convingeţi. Nu mai umblaţi pe to.rrent şi descărcaţi chestii virusate. Nu e vorba nici de o promoţie.
Pasul 1 : Descărcaţi Avira Free (o versiune mai veche ca să nu aiba sandbox )
Pasul 2 : Dezactivaţi Windows Firewall.
Pasul 3 : Instalaţi Ashampoo Free Firewall şi... voila, avem avira Premium.
Să vă spun şi de ce e premium : Ashampoo foloseşte motorul de firewall şi antivirus de la Avira, aşa că dacă combinăm Avira cu Ashampoo, iese Avira Premium.
Sper că nu e ceva ilegal, am făcut o combinaţie de FreeWare. Dar sper că vă daţi seama că e un mini avira premium.

4 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Avire e un mare CA CA de ce le facio atata reclama nu stiu ai vre un procent sau lucrezi pentru ei? Ai auzit de VIPRE?

E cel mai bun la rata de detectie vezi si tu site-urile de specialitate

| Radeas1 explică (pentru soul2soull):

Nu, never, niciodata! BITdefender e cel mai bun.

| soul2soull a răspuns (pentru Radeas1):

Majoritatea sunt bune depinde de unde descarci ca poate fi considerat cel mai bun antivirus ca degeaaba al ai.

Exemplu : JOhn23 face un virus complicat eficient in jumatate de ora face praf cateva milioane de calculatoare care ruleaza sub Windows pana actualizeaza producatorii definitiile antivirusului poti fi si tu virusat.
INTREBAREA mea este :
CARE ESTE CEL mai bun ANTIVIRUS?

| Radeas1 explică (pentru soul2soull):

Atunci, tu esti cel mai bun antivirus. Dar uite, Avira e cea mai buna solutie free. Ca tu ai licente piratate sau ca platesti la VIPRE e treaba ta.