| Ambrus a întrebat:

Pentru jocuri, ce ati alege dintre astea 2?

Placa video Sapphire ATI Radeon HD4670, 1024MB, DDR3, 128bit

sau

Placa video Gainward nVidia GeForce GT240 1024mb, ddr3, 128 bit.

dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| NoGooDy a răspuns:

Aş alege Gainward nVidia GeForce GT240 1024MB pentru că e cu mult mai bună. Testele arată asta. Dacă ai putea, ar trebui să mai pui ceva bănuţi şi să iei o placă video pe GDDR5, pentru că are o bandă dublă faţă de GDDR3 şi asta se traduce prin performanţă sporită.

5 răspunsuri:
| bilboo a răspuns:

Eu am gt240 si e foarte buna dar eu nu o am de 1024 mb, ddr3 eu o am 512 ram GDDR5 dar iti recomand gt`ul

| darkstar a răspuns:

Eu o detin pe cea de a 2-a (nVidia) si nu am avut nicio problema cu ea pana acum. imi ruleaza toate jocurile aparute pana in prezent la detalii maxime. eu am rezolutia 1280x1024, deci nu stiu cum se comporta la rezolutii mai mari. sper ca te-am putut ajuta happy

| CainePeVine a răspuns:

Eu as alege ATI

| darielle a răspuns:

Placa video Sapphire ATI Radeon HD4670, 1024MB, DDR3, 128bit

Asta e cea mai buna!
Funda?

| Horty a răspuns:

Crede-ma : Placa video Gainward nVidia GeForce GT240 1024mb, ddr3, 128 bit este foarte buna pentru jocuri si e superioara Placii video Sapphire ATI Radeon HD4670, 1024MB, DDR3, 128bit.