| Derpest a întrebat:

eu am urmatoare configuratie : Procesor Intel 2 Q8300 Quad Core 2.5, sursa Sirtec de 400w, ram 3gb ddr2 ( cat de curand 4gb ) ( placa de baza este p41-es3g ), placa video nVIDIA Gt9500 1gb gddr2

Si doresc sa imi cumpar o placa video pana in 400 ron deocamdata ma gandesc la un gt 630 2gb gddr3/ 1gb gddr5...
Ar exista o varianta mai buna cam la aceeasi bani?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, radeon 6770, este de aproape 2 ori mai performanta decat gt 630. Si sfatul: mai strange pana la 550 lei(daca poti), sa cumepri un radeon 7770

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Buna idee!

| Derpest explică (pentru sltlp):

Sapphire sau Asus?

| sltlp a răspuns (pentru Derpest):

Care e mai ieftina, mereu. Sau daca difera garantia, e de preferat sa o alegi pe cea cu garantia mai mare. la 7770 nu ai cautat bine. la pcgarage 7770 e de la 550 lei

6 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Recomandarea mea este aceasta:
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
1.Performante asemanatoare cu 5770/6770 (in unele cazuri chiar mai buna)
2.Consum mult mai mic 55 w fata de 110
3.Nu-ti trebuie alimentare de la sursa pentru PCI-express

| sltlp a răspuns (pentru Me2):

7750 e apraope egala cu 6770, 7750, are o mica mcia diferenta sub, dar e nesemnificativa. Optiunea ta e la fel de buna happy

| Derpest explică:

6770 pare o optiune multa mai buna dupa ce m-am documentat dar vad ca preturile ei variaza, cea de la amd fiind cea mai ieftina (450 -eMAG, dar voi cauta un pret mai aceptabil), iar 7770 am gasit doar la 650 + ( nu am cautat foarte mult pentru ca am observat pretul )