| AdrianAllForCs a întrebat:

Pentru placa de baza Gigabyte GA-K8VT800 v2 ce tip de memorie ram pot instala si cata e capacitatea maxima de ram?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

DDR 400/ 333/ 266 Mhz - 184pini maxim 1 Gb pe slot. Deci, 3 Gb in total avand 3 sloturi. Nu stiu daca mai gasesti asa ceva!

| CPAElites a răspuns:

Nu se mai fabrica ram ddr1 de prin 2012...si chiar daca gasesti 1gb memorie ram costa mai mult decat face PC-ul! ( +100 lei )

Acea platforma este moarta de 7 ani...Mai bine iti cumperi un PC second hand cu 2gb memorie ram si procesor Core 2 Duo.

SPUNE CE BUGET AI PENTRU RAM!