Întrebare recomandată | Iordache_Alexandra_2000 a întrebat:

Pentru posesorii de Kindle. Ce kindle aveti sau ce kindle îmi sugerati sa imi cumpăr? Din cate am inteles, sunt dotate si cu browser, wi-fi si mp3 player. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu am Kindle, dar am avut două și acum dețin al treilea e-book reader, fiecare de la o altă firmă. Wi-Fi au toate, MP3 niciunul, dar n-am simțit nevoia.
În schimb, cele făcute de Amazon, cu marca lor - Kindle, au supărătorul obicei de a citi puține formate (în afară de al lor).
Așadar, aș sugera să cauți un reader care poate afișa majoritatea formatelor.
Ai mai jos o comparație între toate modelele existente:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_readers

2 răspunsuri:
| AlexTixx12 a răspuns:

Mai bine te-as sfatui sa ramai la cartii sunt de 7 ori mai bune!

| Iordache_Alexandra_2000 explică (pentru AlexTixx12):

Da,stiu. insa chiar nu mai am unde sa imi pun toate cartile, si decat sa mi cumpar o biblioteca nou, mai bine un kindle