| Alexs_Alexs_1999 a întrebat:

Placa de baza - ASRock 970 extreme 3 - Supports AMD Quad CrossFireX and CrossFireX,, 10/100/1000 Gigabit LAN by Realtek RTL8111E, suporta 32 giga ddr3, suport win 8.1. usb 3.0.
procesor - procesor - AMD Fangrytm)-4100 Quad-Core Processor (patru nuclee) 3, 70 ghz turbo cores to 4, 0 ghz
placa video - nVIDIA geforce, gtx 460, 2 giga ddr5, 256 bit
memorie ram - 8 giga ddr3 - 2x4
hard disk - 500 giga wd
sistem operare instalat - windows 7 ultimate x64 + windows 8.1
sursa - mers-tech de 850 watt
direct x - DirectX 11.0
cu o buna racire a sistemului - coolere carcasa, cooler procesor Arctic Cooling Freezer A30
doresc sa mi-l achizitionez dar nu stiu cat de bine duce jocurile. pareri?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Buget?
2. ala e sistem sh...

| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul tau?

| Alexs_Alexs_1999 explică (pentru CPAElites):

1500-2000 cel mult, nu il vreau de gaming in general doar pentru cateva jocuri slabe avand in vedere ca ruleaza pe rabla actuala din 2008.

| vidii a răspuns:

Fx 4100 ala e mai slab decat athlonu meu, seria bulldozer a fost un mega-fail, placa video e veche si suge curent mult, iar sistemul e SH
Ce buget ai? Probabil s-ar putea cumpara ceva nou, mai performant