| GeBan_Serban_1997 a întrebat:

Placa de baza gigabyte care este compatibila cu Intel pentium dual core este compatibila cu ori ce alt procesor Intel?

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Scrie pe pagina de la gigabyte a modelului respectiv de placa de baza ce procesoare suporta. Dar nu poti pune un Pentium 4 pe o placa de baza de baza care suporta procesoarele de ultima generatie deoarece difera socketul. Pentium 4 e pe socket 775 si noile placi de baza sunt pe 1150.