| anonim_4396 a întrebat:

Placa video GeForce FX5200 merge pe placa de baza asus p5g41c-m?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| robert09 a răspuns:

Nu se potriveste! Iti trebuie una cu PCI-E

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N'am rabdare sa verific compatibilitatea, dar o poti face chiar u!
Daca placa video este AGP, atunci se potriveste pe slot AGP. Daca e PCI Express 16 functioneaza si pe slot de PCI 2. 0 insa ii va reduce din putere. Apoi daca nu se potrivesc. n'ai cum s'o aplici pe placa de baza ori cat te'ai chinui. Mai sunt diferente de voltaj, dar asta nu e o problema, se regleaza la instalarea driverului. bft