| Cr7Ionutz a întrebat:

Placa video http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/ o sa functioneze perfect pe aceasta placa de baza : http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#sp ecifications?
Am auzit ca unele placi video chiar daca sunt compatibile merg mai greu pe unele placi de baza...
Deci cum o sa imi mearga aceasta placa video?

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

" Placa aceea video e ddr3 iar placa de baza e ddr2 deci nu sunt compatibile. Oricum placa video e buna, poti scrie numele placii video pe youtube sa vezi cum se descurca in jocuri dar depinde si de procesor. "

| Cr7Ionutz explică (pentru DenisIonut01):

Deci degeaba o sa o pun?

| Me2 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ti-a dat funda, nu ma intereseaza dar ma deranjeaza pentru ca vorbesti prostii, cum nu e compatibila cu placa de baza?
Placa lui de baza are slot pentru placa video PCI-express iar placa video este tot pci-express, poate sa puna si placa video ddr5, nu are nimic,vor merge struna, deci nu va mai bagati daca nu stiti, va aflati doar in vorba, documentati-va apoi dati sfaturi, induceti oamenii in eroare

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Degeaba o s-o pui, trebuie sa cauti placa video si cea de baza sa fie pe acelasi ddr. ca sa functioneze

| Me2 a răspuns:

Nu te lua dupa idctm vorbeste prostii, placa video poate sa fie si ddr5, tot va merge pe placa ta de baza, de ce?
Pentru ca placa de baza are slot pCI-express si placa video are tot pci-express, deci daca amandoua sunt pci-express vor fi compatibile chiar daca placa de baza e ddr2 sau ddr3 asta se pune doar la ram, daca ai pci-express poti pune orice placa video care are pci-express, chiar daca aceasta este ddr2, ddr3, ddr5 nu conteaza, asculta-ma, eu am placa de baza ddr3 si placa video ddr5, si? nu e nicio problema, aia cu ddr2 ddr3 e doar pentru ram, daca ai ddr2 nu poti pune memorie ddr3 sau invers

| pendea a răspuns:

Nu sunt compatibile deoarece placa ta de baza e ddr2 si placa video e ddr3 cauta pe eMAG placi video ddr3