| florin1998florin a întrebat:

Placa video,

vreau sa imi cumpar o placa video pentru calculatorul meu si vreau sa stiu daca calculatorul meu e compatibil cu aceasta placa video:

http://www.amazon.de/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1383141300&sr=8-1&keywords=hd+6450

-placa mea de baza: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/k9n6sgm-v/
-1GB Ram (DDR2)
-Procesorul (AMD Athlon 64 X2 Dual Core procesor 5400+

Multumesc de ajutor

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Da este compatibila.

| SonicAndrei a răspuns:

Probabil că da. Nu sunt sigur 100%, dar, în general, ar trebui să meargă.

| ITMania a răspuns:

Si ce crezi ca faci cu placa aia video?
Abia reda filme HD si duce Super Mario, ca sa nu mai zic ca mai ai de platit 24% TVA + transport + taxe vamale daca iei de pe Amazon.

| florin1998florin explică (pentru ITMania):

La Fifa 14 la cerinte cere placa video,, ati radion hd 2900".

| ITMania a răspuns (pentru florin1998florin):

Asa si? HD6450 e o prastie, 6XXX e seria, modelul e X450, cea mai ieftina si mai slaba din seria respectiva.

| florin1998florin explică (pentru ITMania):

Aha. Oricum nu imi trebuie pentru gaming imi trebuie foar pentru TV. Cred ca o sa imi cumpar MSI NVIDIA GeForce 210.
Pentru gaming o sa imi fac alt calculator.