| Λndrei a întrebat:

Poate ca suna ca o intrebare prosteasca dar cum inchid aplicatile din Windows 8?
Pana acum in afara de Task Manager n-am gasit alta varianta...

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Aplicatiile din Metro UI? Aplicaţiile metro nu se închid adica nu mai ai butonul de -> Close. Intră în suspended mode dupa o anumita perioada daca nu le mai folosesti. Task Manager şi kill e singura soluţie validă. L-am probat in octombrie si m-am lamurit de el deocamdata! Nu pot sa dau restart si nici nu pot sa inchid windows-ul decat din butonul fizic de pe unitate sau tastatura la laptop.

| Λndrei explică (pentru neluL):

Cum drac sa nu poti.Settings(cand pui cursoruț pe start iti apare un meniu mic si acolo si Settings) si click pe Power de unde alegi daca vrei Shut Down sau Reboot etc.

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

Aia e in Metro. Eu am dezactivat Metro UI.

| Λndrei explică (pentru neluL):

Faci rost de gadget care are optinuile astea si se rezolva.

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

In fine! Am zis ca inca nu ma intereseaza deocamdata windows 8. Am mai gasit alte cateva buguri si pana nu apare versiunea finala nu o sa-l instalez.

| Λndrei explică (pentru neluL):

Sincer eu l-am instalat sa ma obisnuiesc cu el, pe folosec PC-ul asta pentru nu stiu eu ce proiecte sau ma rog, asa ca nu ma deranjaza.Cand o sa apara versiunea finala vor aparea adevaratele discutii.

| Λndrei explică (pentru neluL):

Si eu am dezactivat Metro UI si m-am ales cu un mesaj idiot pe desktop, trebuie' sa mai vad ce e de facut prin registry pentru asta.

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

laughing pai vezi? Sa vezi cand vrei sa-ti activezi Office-ul ce chinuiala! Nu iti accepta licenta originala...

| Λndrei explică (pentru neluL):

Da m-am lamurit ce e Windows 8 astept Windows 9 laughing
Scria un tip pe un foum:"Astia de la Microsoft tot merg cu versiunile de Windows pana ajung iar la 95" laughing! Sti ca era Windows 95 demult rolling on the floor

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

laughing DA! win 95 cum sa nu stiu daca lucrez din 93 pe sistemele astea de operare!

| Λndrei explică (pentru neluL):

De cand m-am nascut eu big grin

| itsoft a răspuns:

Recomandare e varza windowsu 8! Sfatu meu este sa folosesti Windows 7 sau XP sunt cele mai bune sisteme de operare la ora actuala.

| Iheartit a răspuns:

Alt F4 Asa se inchid toate apliicatile din windows 8.

| barmarielvi a răspuns:

Te duci in colt dreapta sus si cobori usor in jos pana cand apare aplicatia ce doresti a fi inchisa.
Click dreapta si close.
Am avut instalat de pe 1 pana pe 2 martie win 8 si apoi am revenit la win 7.