| Ella138 a întrebat:

Poate nu e cea mai bună categorie, dar...
Cum filmez doar o secțiune a ecranului sau dacă nu, știți vreo aplicație prin care să pot da crop la filmare, să elimin marginile, taskbarul etc?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu folosesc Mirillis Action,
Din mai multe motive, deși e contra cost (licență pe viata - ~22€)

Alta alternativa ar fi Camtasia, care e de vreo 5-6 ori mai scump, și nu are licență pe viata.

Daca vrei ceva bun dar gratuit, încearcă OBS.

| Lioana a răspuns:

Cu programul Active Presenter poti filma doar portiunea de ecran care te intereseaza si poti sa si editezi clipul.
Il gasesti aici: https://atomisystems.com/activepresenter/

| WhiteLife a răspuns:

Eu folosesc IceCream Screen Recorder și te lasă să înregistrezi o zona personalizata.