| pykey1994 a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva cum vine faza cu wefi net pe telefon gratis sau cum?

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Cu un telefon ce beneficiaza de tehnologia Wi-Fi, te poti conecta la orice retea ce emite internet wireless (fara fir). In acest mod beneficiezi intr-adevar de internet aparent gratuit pentru ca internetul este platiti de catre proprietarul retelei respective la care tu te conectezi.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Wi-fi - wireless - doar daca telefonul dispune de receptor (seria noua de smartphone-uri) te poti conecta la net gratis (daca exista) gen mall-uri, hipermarket-uri.
http://hotspots-bucuresti.blogspot.com/2007/01/ce-este-wi-fi.html