| zdrangoi a întrebat:

Pot conecta un laptop cu un televizor crt doar cu un cablu vga >- scart?
sunt pareri contradictorii.
are cineva asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Silviu_1540 a răspuns:

Am un laptop Fujitsu-Siemens C1020 cu DVD-Rom pe el
l-am legat de TV cu un adaptor de la S-video (cablul svideo de 1, 5 m) la Euroscart in TV (ca multi altii)
Am incercat pe 2 TV-uri multisitem relativ noi un Samsung si un Sony
Culoarea era ff proasta.slaba rau de tot
Am setat si semnalul pe PAL din laptop tot asa

Am vorbit cu niste prieteni care mi-au zis ca la ei de pe laptop se vede COLOR imagine lacrima pe TV-urile lor

Mi-am zis ca e din cauza cablului Svideo folosit (primit la pachet cu o placa video cu TV-out) cu mufe proaste si slab ecranat

Am luat repede de la Flamingo cabluri si adaptoare scumpe, de firma ...si rezultatul a fost o imagine superr "fina" si crede-ma a fost o achizitie f. buna!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam scumpa solutia ta, oricum nu ai aceeasi rezoluie ca la monitor iar icoanele se vad infernal de mari, claritatea si calitatea imaginii sunt dezastruase, nu se merita nici calitativ nici din punct de vedere financiar.

Iti iei televizor LCD cu intrare VGA ori DVI apoi folosesti cu cablu VGA to VGA ori VGA to DVI