| aurora006 a întrebat:

Cum pot conecta un decodor ce are doar intrari Scart si Rca la un televizor ce are doar RF?
Deci decodorul nu are RF, doar scart si rca, iar eu nu am asa ceva la televizor, ci RF atat.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate n-ai spus ce fel de mufe sunt acelea, tata sau mama. de exemplu la televizor este RF mama sau tata? La decodor, de asemenea. Oricum, daca te uiti pe net vei gasi adaptoare.

| aurora006 explică (pentru Salontanul):

La televizor, cat si la decodor trebuie introduse mufe tata... deci ar trebui un adaptor care la un capat sa aiba RF tata, iar la celalalt 3RCA tata.
Am tot cautat pe net de cateva zile incontinuu, dar fara roade
M-ai putea ajuta tu, te rog frumos? ...ma gandesc ca ai anumite criterii de cautare pe net.
Mersi!

| aurora006 explică (pentru Salontanul):

Am uitat sa mentionez... adaptorul poate fi si SCART la RF tata.

| Salontanul a răspuns (pentru aurora006):

Din pacate n-am gasit asa ceva! Sorry!

| valentin75 a răspuns:

Salut! Suna-i si iti spun ei ce au... pentru a-ti rezolva problema!
http://www.conectica.ro/