| Dontspeek a întrebat:

Pot inchide un contract de la Vodaone daca nu am incheiat perioada contractuala?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Daca esti in ultimele 3 luni de contract cred ca se poate. Daca mai ai din contract 1 an sigur! te vor pune sa platesti. Iar cand e vorba de bani neplatiti unor companii de telefonie mobila - hop sar si recuperatorii de debite care te vor ameninta cu scrisori cum ca datorezi furnizorului tau de telefonie mobila 100 lei. Crede-ma astia te freaca si pentru 50 lei datorie. Au patit ai mei, asa ca... Bafta! Vezi conditiile si citeste foarte bine daca te pune sa semnezi ceva!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, contractul poate fi reziliat, dar cu plata unei despagubiri. Citeste contractul, mai ales partea privind rezilierea la cererea abonatului.

| onasis1961 a răspuns:

Nu se poate! Poti sa-l prelungesti.

| perladunarii a răspuns:

Salut
Doar daca platesti contravaloarea abonamentului pe lunile ramase pana la expirarea contractlui!

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Nu! Si asa cand o vei termina de abia ti-l vor inchide, o sa trebuiasca sa suni si sa te certi putin cu ei, cel putin asa am patit eu.