| ConstantinescuC a întrebat:

Daca mi-a expirat un contract pentru. internet fix de la Rcs/Rds se continua automat? Eu tot primesc facturi desi perioada contractuala a trecut. Mi s-a spus ca trebuie sa merg sa semnez special pentru. a nu mai plati lunar.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste contractul si vei afla ca exista o prevedere prin care se prelungeste automat perioada valabilitatii acestuia daca nu este denuntat inainte de expirare.

| ConstantinescuC explică (pentru Ioandelasal):

Dar denuntarea poate fi facuta si telefonic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ConstantinescuC):

Depinde de ce scrie in contract, asa ca ar fi bine sa citesti contractul.