| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna perioada contractuala de 24 de luni?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În baza acelui contract se desfășoară anumite drepturi și obligații între două persoane în timp de 2 ani de zile.
Contractul are rol de înțelegere, încheiat în formă scrisă, autentică, etc.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Un contract cu o firma de 2 anii.

| alexs99 a răspuns:

Perioada contractuala de 24 de luni inseamna ca ai incheiat un contract cu o anumita firma pe o perioada de 24 de luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare ce ar putea sa insemne in afara faptului ca este vorba de perioada de timp in care, conform unui contract semnat, ai niste drepturi si obligatii? Chiar atat de greu este sa gandim putin? Sau nu mai stim cuvintele?

| JusticeForCraiova a răspuns:

24 = 2 ANI
12 LUNI = 1 AN

Contractul se va termina in 2 ani.

| SolomonAlex1993 a răspuns:

Un contract care tine 2 ani (de obincei cand iei un telefon la abonament)

| Catalin_Andrei_1997 a răspuns:

Ai contract cu o anumita firma timp de 2 ani.