| Weiss_Ian_1975 a întrebat:

Pot instala Windows 10 de pe site-ul official fara licenta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| NLS a răspuns:

Windows 10 poate fi folosit fara activare, pe perioada nedeterminata, atata ca nu poti customiza interfata sub nici o forma, (poti schimba doar wallpaperul, dar nu din Windows, ci din programul de vizualizat poze. IrfanView, XnView, etc)
si iti vor aparea mesaje de avertizare perioric, atat pe desktop in dreapta jos, cat si in Settings.
(total inofensive, Windowsul nu va expira niciodata, si ii vei putea folosi toate functiile, pentru uz casnic).

L-am instalat unei vecine in 2016, ii functioneaza fara probleme si in ziua de astazi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ineys):

Ai citit bine ce scrie acolo in linkul tau? Trebuie sa aiba licenta inainte de a descarca.

| Ineys a răspuns (pentru darrio2007):

De acolo se descarca un utilitar cu care poti crea o imagine ISO care mai apoi poate fi scrisa pe un CD si poti instala windows-ul si fara licenta.

Nu cred ca daca nu ai licenta nu te lasa in perioada aia de proba.

| HoPPer a răspuns:

Salut! Da se poate instala de pe site-ul oficial fara licenta uite link aici : https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10
Iti recomand sa folosesti un USB Flash Drive deoarece uneori nu poate functiona (cel putin la mine nu a functionat fara Flash Drive)
Sper ca te-am ajutat!