| YourDeath a întrebat:

Pot instala windows 8.1 pe un laptop Asus K55DR? (AMD A8-4500M APU 4 CPUs 1. 9Ghz; 8 GB ram, si alte prostii in el) Pentru ca am dus laptopul la un 'specialist' care imi spune ca laptopul nu suporta x64... Si nu prea cred asta...

3 răspunsuri:
| xt9000 a răspuns:

La 8gb ram este mult mai recomandat sa ai laptopu pe x64.eu am doar 4gb ram pe al meu si merge mult mai bine, iar procesorul meu e mai slab decat ce ai tu. si daca te uiti aici http://www.notebookcheck.net/......html,scrie ca are 64-bit suport.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Nu stiu la ce specialist l-ai dus tu... dar cred ca el se crede in 1990... pentru ce ai tu e recomandat win 8.1 pe x64, mai ales pentru ca o sa ai toate driverele la zi

| theproX a răspuns:

Normal ca poti sa il instalezi. ba chiar iti trebuie x64... deoarece x86 nu iti utilizeaza toata memoria RAM...acel 'specialist' mai trebuie sa invete.