| Klabaxasas a întrebat:

Pot juca jocuri de pe Pc pe televizor (ex:Fifa, Gta etc) adica sa conectezi cablurile de la unitate la televizor? Si cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

deci daca il conectezi prin vga nu vei avea sunet prin hdmi da, da conectezi cablu la mufa vga/hdmi si gata, desigur ca placa conteaza pentru un tv hd, ca doar nu vrei sa se vada bine daca pui pe un hdmi cu o placa de 128 mb sa fim seriosi, se va vedea dar depinde si cati pixeli are tv tau, daca are 2000 /1200 si placa ta cedeaza se va vedea in negru ma intelegi? daca nu merge il pui pe o rezolutie mai mica dar se va vedea mai putin clar logic

3 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Mai intai trebuie sa verifici daca iti suporta placa video si dupa iti trebuie un cablu si depinde si ce tv ai

| PrecizeEveR a răspuns:

Da poti, doar daca televizorul tau suporta, de exemplu cred ca ai un meniu la televizor cu mai multe moduri, vezi daca exista modul "pc" daca da, trebuie doar sa conectezi cu un cablu unitatea de televizor.

| DanteAsapRav a răspuns:

IN primul rind intrebarea e rea - de pe ce vreai sa te joci? Care este mai precis unitatea?