| WeAreSmart a întrebat:

Pot lucra in Olanda (IT) daca cunoasc doar limba engleza?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti, peste 80% din olandezi vb foarte bine engleza, mai ales cei din IT

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru calatorul ajuns in Olanda este foarte bine de stiut faptul ca99, 9% din populatia olandeza vorbeste limba engleza. Olanda este tara morilor de vant si a lalelelor.Desi olandezii inteleg in mare parte germana, putini o vorbesc si prefera sa evite conversatia in germana din motive lesne de inteles(legate de evenimentele din razboi). Daca doresti si alte informatii despre Olanda citeste : http://www.eva.ro/......-6735.html