| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut!
Cunoasc limba engleza la nivel mediu și vreau sa ma îmbunătățesc.
Cum sa fac sa o învăț la perfecție?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da lumba rumana o cunoaști?

| AlexMaftei2001 explică (pentru gabicoo):

De fiecare data dai răspunsuri de om oligofren, este pentru ultima data când te mai bag în seamă și îți răspund.

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Cam putine limbi stii. N-ai pretenții prea mari de la viață.

| ALM2000RO a răspuns:

Ori iei meditații, ori găsești videoclipuri și site-uri serioase on-line, ori dai la filologie (facultățile de litere), ori te uiți la filme și seriale în engleză fără subtitrări și la modul intensiv. Eu îți recomand să le faci de toate, dacă vrei să înveți limba la perfecție într-un timp rezonabil. happy
Succes! happy

| BobTheCat a răspuns:

Iti sugerez sa te uiti la multe videoclipuri sau sa asculti podcasturi/ melodii in engleza. Ai putea sa te alaturi unor forumuri in engleza, pentru a putea discuta cu alti vorbitori.
Daca poti, inscrie-te la un curs, pentru a stapani mai bine gramatica si pentru a vorbi cu alte persoane care vor sa invete.
Bafta! happy

| andreea1baratiu a răspuns:

Sa te uiți in fiecare zi la videoclipuri, seriale, emisiuni tv cu oameni/celebrități care vorbesc engleza, sa faci exerciții pe baza limbii

| Domnulfrumos25 a răspuns:

Cred ca singura soluție bună și decenta e să faci niște meditații, poți încerca și anumite jocuri de gramatică, spor la învățat engleză