| D A R i U t S s A a întrebat:

Pot pune intr'un Document (WordPad) poze si muzica? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Se poate pune atât imagine, cât şi muzică în Microsoft Office Word, însă în WordPad nu.

Ca să pui o imagine în Word, fă aşa:
1. Deschide Word;
2. Sus, dai click pe " Insert ";
3. După ce ai dat click pe " Insert ", caută " Picture ";
4. Dacă ai găsit şi ai dat click pe " Picture ", în partea dreaptă o să-ţi apară " From File ";
5. Alegi imaginea dorită şi click pe " Insert ".

Uită-te aici dacă doreşti să inserezi o melodie:
http://www.paginata.com/paginata/office/cum-sa-inserezi-sunet-in-word-2007.

Sper ca ţi-a fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| cby a răspuns:

Nu poti pentru ca nu suporta OLE. Poti incerca insa in orice versiune de Word (cred ca asta a vrut sa spuna mikidelle) happy Daca nu ai instalat pachetul Microsoft Office si nici macar componenta Word, atunci trebuie sa cumperi o licenta. Exista insa si alternative gratuite cum este OpenOffice.

| D A R i U t S s A explică:

Nu am asa ceva in calculator :-|

| Micheline a răspuns:

In WordPad nu poti in schimb iti recomand Microsoft Office 2007 sau 2003happy