| Rose1123 a întrebat:

happy
As vrea sa stiu daca se poate pune o parola pe un document WordPad, si daca da, cum? Asa ca, va rpg, ajutor! puppy dog eyes
Dau ufunda cui ma poate ajuta.
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

PROGRAM DE PAROLAT UN FOLDER/FISIER...Cu EncryptOnClick
Programul EncryptOnClick este foarte mic si il poti descarca de aici: http://storage0.dms.go4it.ro/......-setup.exe Uite un tutorial cu el aici: http://www.go4it.ro/......r-3559738/ Pentru a parola un folder deschide aplicatia, la rubrica Encrypt da click pe Folder, si introduci o parola de 2 ori. Aceasta parola o sa iti fie ceruta cand vrei sa accesezi folderul criptat si blocat prin parola. E simplu de folosit.
SAU
AxCrypt, program de criptare rapida si foarte sigura a fisierelor sau documentelor - detalii si link de download aici http://www.axantum.com/axcrypt/
Avem trei metode de criptare:
1. "Encrypt", criptarea simpla, se va cripta fisierul definitiv, langa el nu va ramane versiunea originala necriptata.
2. "Encrypt a copy", criptarea unei copii, se face o copie a fisierului care se cripteaza, in varianta asta ramanem si cu fisierul original.
3. "Encrypt a copy to.EXE", criptare ca la punctul 2, doar ca containerul criptat este o arhiva care se va autoextrage intr-o locatie pe care va trebuim sa o alegem.
Punctul forte al programului AxCrypt este folosirea fisierului cheie in cursul criptarii / decriptarii, folosind in fisier cheie (un simplu fisier text) in momentul criptarii reducem la zero posibilitatea deschiderii neautorizate. Decat cei care au cheia (un fisier text) pot deschide arhiva criptata. Hackerii amatori isi pot lua adio…

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat