| Ellies0112 a întrebat:

Pot reveni la setarile din fabrica ale Excel-ului fara sa dezinstalez si sa reinstalez iarasi Excelul? Nu pot modifica de undeva din setari? Si daca se poate unde ar trebui sa intru sa revin la setarile din fabrica?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Setarile din fabrica se fac pentru dispozitivul tau, nu pentru un program ca Excel.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te=am mai intrebat (se pare că degeaba) : de ce să faci asta?

| GPA a răspuns:

Poți face acest lucru ușor în Windows, pentru că Windows folosește registrii pentru a stoca informațiile și adresele programelor. Toate setările din programe sunt salvate în registrul Windows-ului.
Deschizi run -> regedit. Navighezi astfel : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\Excel. Ștergi intrările de Excel (acel dosar cheie cu subregistrii). Înainte de-a face acest lucru, faci backup la tot registrul!

Dai click pe "Computer" închizând foile de registru. La "File" salvezi tot registrul undeva pe desktop, recomandat pe o altă partiție decât cea a sistemului de operare (Chappy.

Vezi apoi dacă Excel încă mai are salvate setările sau se inițializează cu setarile default.