| WeAreSmart a întrebat:

Pot sa devin un programator bun si fara universitate?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu.
Pentru ca nimeni nu are atata incredere, plus ca faptul ca ai universitate asigura angajatorul ala ca tu esti capabil si ca poti invata si altceva in caz ca nu stii.

| suntserios a răspuns (pentru sltlp):

Traiesti cu impresia ca diploma aia te face si capabil?
traiesti cu impresia ca angajatorul da doi lei pe diploma ca tu stii meserie?

| sltlp a răspuns (pentru suntserios):

laughing. Atunci mergi tu si te angajeaza cu 8 clase ca programator... Nici gunoier nu mai ajungi. Da na, fiecare care nu reuseste in viata da vina pe duhul sfant ca nu exista sau nu l-a ajutat si pe profesorii rai si la ce ii trebuie lui materia x si y si pe alte x si y persoane.

| suntserios a răspuns (pentru sltlp):

Stai un pic... nu am zis nimic de 8 clase... am zis doar de diploma.

Lucrez in domeniu, am tinut interviuri si am si colegi care ori nu au facultatea terminata ca s au lasat, ori au facultate in cu tot alt domeniu si sunt extrem de buni in ceea ce fac.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Depinde si de vocatia pe care o ai. Facultatea iti mai ofera cate ceva in plus.Cunosc un baiat care de pe la 16 ani se ocupa cu programe de calculator(instaleaza, creeaza etc) si a dat la facultate anul trecut iar acum a renuntat.La facultate.Pentru ca este bun in domeniu si foarte cautat.Din cauza facultatii nu avea timp sa lucreze.Si chiar scoate banul.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, în mod clar poți.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu, fara scoala esti un gunoi

| CPAElites a răspuns:

Da big grin
Depinde ce inveti ..PhP HTML etc.

| 0Andrew0 a răspuns:

Normal ca da. Daca muncesti in fiecare zi acasa la abilitatea ta de programare, poti fi.

| StefanIntrebare a răspuns:

Daca vrei pot sa te invat gratis programare, doar da-mi un mesaj pe mail, sunt pe locul 3 in Scotia

| Constantin9704 a răspuns:

Daca esti prea bun, vei fi cautat.