| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa folosesc un monitor pe post de TV, dar fara tunner tv? Daca da cum?

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ori al conectezi la alt tv, sau la un calculator cu tuner tv, sau la ori ce dispozitiv ce are iesire A/V, in rest trebuie un dispozitiv care sa preia atributiile tunerului tv.si sa debiteze acel semnal audio/video ce ai este necesar monitorului tau. Daca ai tu o optiune nestiuta expune-o aici si invatam si noi. O seara buna!

| ArtemisGG a răspuns (pentru traveler):

El a spus fara tuner tv iar asta este singura optiune pe care o stiu

| ArtemisGG a răspuns:

Numai la tv cu ecran plat si se connecteaza cu cablu hdmi

| traveler a răspuns (pentru ArtemisGG):

HDMI este tot un mod de a asigura cu semnal intrarea unui monitor.
Sunt televizoare moderne ce au si intrare de internet si faciliteaza vizionarea buna a programelor tv.
De pe internet online tv poti viziona la fel de bine programe tv.

| Tudose_Ionutz_1996 a răspuns (pentru ArtemisGG):

Deci eu am un monitor pe care il tin degeaba si ma intrebam daca pot sa il folosesc pe post de tv fara sa folosesc tunner tv sau unitate de pc...Se poate?