| terminator_7004 a întrebat:

Pot sa leg calculatoru la tv si sa-l folosesc pe post de monitor?

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Da, se poate. Depinde ce cablu ai la televizor si care e tipul televizorului. Alea crt (cu tub) functioneaza la rezolutie mica si imaginea o sa apara distorsionata si lipsita de calitate. Cele LCD (majoritatea au mufa VGA - cea folosita la pc) functioneaza la rezolutie mare, calitatea fiind foarte buna. In general toate televizoarele au o mufa SCART. Poti cauta un cablu S-video - scart ( e in jur de 30 lei). Sau poti cauta un cablu S-video - RCA, care e cam la fel de scump. Nu pot sa iti zic exact, nestiind ce placa video ai, ce tv. Revin-o cu detalii si o sa iti spun exact ce si cum

| fif2002 a răspuns:

Sigur, daca placa video are iesire pentru tv

| Ady00pk a răspuns:

Iti trebuie cabluri cu mufe ce se potrivesc de la placa video la intrarea de la tv.Sunt in jur de 100 lei.

| Angel0 a răspuns:

Depinde ce televizor.In general da.

| anonymousxD a răspuns:

Da, sigur ca da. dar trebuie sa ai un fir special, nu stiu sigur cum se numeste, dar stiu ca asa trebuie! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... N`ar fi mai simplu sa urmaresti programele in HD pe internet explorer? Pe COOLtv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca poti? Da. De ce nu?

| OnLy a răspuns:

Depinde... ce tv ai