| claudiu1234512345 a întrebat:

Pot sa imi fac un laptop pe piese?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bine un pc pe buc? eu asa am.
am 2 placi video(fac prelucrari video pentru nunti + coreldraw si autocad) una de 55 mil si una de 13
Radeon hd 7990 si un gtx 760 apoi 16 gb ram la frecventa de 1866 mhz eh nu dau mai multe detalii. am dat oricum 100 mil. dar mi-am scos banii pe el pana acumwinking daca vrei sa iti fac un pc bun imi zici.

| c0ton a răspuns:

Da daca e compatibila fiecare piesa in parte

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Sigur ca poti! Dar piesele sa se asemene.

| Greece2000 a răspuns:

Salut Claudiu, ce sa spun, nu mi se pare o idee buna sa creezi un laptop singur. Ceea ce ma sperie foarte mult este caldura la un laptop. Daca vrei sa creezi unul de la 0, cu componente separate, va trebui sa te iei dupa un model care exista deja presupun este foarte greu mi se pare mult mai bine sa dai un ban in plus, si sa-ti iei ceva de marca gen Acer, sau Dell in care poti avea incredere.

| claudiu1234512345 explică (pentru Greece2000):

Nu vreau sa il creez singur, am vrut sa zic daca pot sa cumpar piese care sa corespunda si sa le pun intr-un laptopwinking (cu ajutorul unui specialist)

| Ag007 a răspuns:

Laptop nu stiu daca se poate, dar computer da. Daca ai toate componentele, inclusiv carcasa se poate face.