| VyKond a întrebat:

Pot sa pun o placa de baza mATX pe o carcasa ATX? Adica, m-am uitat in spatele calculatorului si carcasa are niste sloturi, dar placa de baza mATX mai are o intrare DVI. Imi puteti raspunde?

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Fiecare placa de baza vine cu backplate-ul ei. Adica placa de baza noua o sa aiba o chestie de metal ca aici http://www.bestgara.com/images/products/Oct09%20014.jpg
si o sa se potriveasca. Ar trebui sa poti monta fara probleme o placa de baza microATX in carcasa ATX.